• datik.law@gmail.com

  • تماس با ما:697 44 860 021 - 20 92 52 88 021

  • زمان : شنبه - چهارشنبه 16:30 - 09:30

ثبت علامت تجاری (لوگو)

شرکت

هر شرکتی دارای یک  شخصیت حقوقی مستقل از مؤسسین و سهامدارن خود است و  از اجتماع دو یا چند نفر شریک یا سهامدار و یا مؤسس با اهداف مشترک (معمولاً تجاری) تشکیل می­شود.

طبق قانون تجارت ایران، هفت نوع شرکت داریم که در این بین، شرکت­های سهامی عام، سهامی خاص، با مسئولیت محدود و تضامنی دارای متقاضی بیشتری برای ثبت دراداره ثبت شرکت­ها هستند.

برای ثبت شرکت ابتدا باید هدف و موضوع فعالیت خود را مشخص کنید تا ببینید چه شرکتی مناسب کسب و کار شما می باشد.

علامت تجاری یك آرم مشخص است كه اجناس و خدمات به خصوص كه توسط شخص یا تشكیلات خاصی تولید و فراهم شده‌اند را متمایز می‌كند.

وقتی كه صنعت گران امضاها یا علائم خود را روی آثار هنری و كاربردی خود چاپ می‌كردند. در طی سالها این علامت‌ها جای خود را به سیستم امروزی ثبت و حفاظت آرم تجاری دادند.

برند یک نام، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کنندة خدمات یا فروشندة محصولی خاص باشد که به وسیلة آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد. عنوان قانونی برای برند، نشان تجاری است.

لوگو نمادی تصویری است که برای بیان کردن یک عبارت، موضوع یا القا نمودن یک موضوع و معرف یک شرکت، محصول، سایت یا وبلاگ و غیره است. لوگوها معمولا به گونه ای طراحی می شوند که در عین سادگی حاوی بیشترین اطلاعات و نشانه های تصویری (معمولا با هدف تبلیغاتی) هستند.

سوألات مرتبط با ثبت شرکت

چرا باید به وکیل مراجعه کنم؟؟

- صرفه­جویی در زمان

-عدم نیاز به حضور موکل در ادارات مربوطه

-برخورداری وکیل از اطلاعات حقوقی کافی

مدارک لازم جهت اقدام

-کپی کارت ملی و شناسنامه

-کپی برابر اصل شده جواز کسب و یا سایر مجوزها دال بر فعالیت در رشته مربوطه

-نمونه گرافیکی یا تصویر از علامت درخواستی در ابعاد 6 * 6 سانتی متر