• datik.law@gmail.com

 • تماس با ما:697 44 860 021 - 20 92 52 88 021

 • زمان : شنبه - چهارشنبه 16:30 - 09:30

ویزای توریستی

ویزای توریستی کانادا

 یکی از روش های متداول برای مسافرت و گردش در کشورهای گوناگون، اخذ ویزای توریستی است. کانادا از جمله کشورهایی است که متقاضیان زیادی به عنوان ویزیتور کوتاه مدت جهت دیدار با اقوام و آشنایان، بازدید از جاذبه های گردشگری کانادا، شرکت در همایش و کنگره و یا دوره های کوتاه مدت تحصیلی قصد ورود به این کشور را دارند دولت کانادا به علت کثرت درخواست های ویزای توریستی کانادا، قوانینی بسیار جدی در این زمینه برای ورود متقاضیان خارجی وضع نموده است؛ البته وکلای داتیک ضمن آشنا نمودن شما با این قوانین و تکمیل دقیق مدارک، روند اخذ ویزای توریستی کانادا را تسهیل خواهند نمود.

 

اعتبار ویزای توریستی کانادا:

اعتبار ویزاهای کانادا به هنگام ورود به کانادا توسط افسران اداره مهاجرت و مرزبانی کنترل می شوند. به طور کلی اعتبار ویزای توریستی به سه دسته تقسیم می شود:

1- ویزای یک بار ورود یا Single که مدت آن حداکثر شش ماه است و دارنده تنها یک بار امکان ورود به خاک کانادا را دارد.

2- ویزای چند بار ورود یا Multiple که مدت آن پنج سال (برای متقاضیان ایرانی) است و دارنده امکان ورود به خاک کانادا را بیش از یک در مدت زمان اعتبار ویزا خواهد داشت ولی نمی تواند بیش از شش ماه متوالی در کشور کانادا اقامت داشته باشد. (به عبارت دیگر دارنده ویزای چند بار ورود یا Multiple میبایست هر شش ماه یک بار از مرز کشور کانادا خارج و مجدداً وارد این کشور شود.)

3- ویزای Super Visa که مدت آن پنج سال (برای متقاضیان ایرانی) است و دارنده امکان ورود به خاک کانادا را بیش از یک در مدت زمان اعتبار ویزا خواهد داشت ولی نمی تواند بیش از دو سال متوالی در کشور کانادا اقامت داشته باشد. (به عبارت دیگر دارنده ویزای Super Visa میبایست هر دو سال یک بار از مرز کشور کانادا خارج و مجدداً وارد این کشور شود.)

 

توجه داشته باشید که:

 • تمامی درخواست ها به یک شکل به سفارت ارجاع داده می شوند و در فرم های جدید درخواست ویزا، گزینه ای برای انتخاب تعداد دفعات ورود (Single، Multipleیا Super Visa) به کانادا وجود ندارد؛ در نتیجه تصمیم گیری در خصوص مدت زمان اعتبار ویزا و یک یا چند بار ورود بودن آن به عهده سفارت است.
 • سیستم بیومتریک (اثر انگشت و عکس) برای متقاضیان ویزای توریستی کانادا (بین 14 الی 79 سال) الزامی است. و با توجه به تعطیلی سفارت کانادا در ایران، متقاضیان مراحل اخذ ویزای خود باید به یکی از سفارت های کانادا در کشورهای مجاور (آنکارا و استانبول، ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، کویت، بحرین، امارات) مراجعه نمایند.
 • در صورتی که فرزندان زیر ۱۸ سال بدون والدین سفر می کنند باید رضایت نامه کتبی والدین خود را به همراه سایر مدارک ارائه نمایند و باید مشخص شود وظیفه سرپرستی از وی در مدتی که در کانادا اقامت دارد با چه کسی است. هم چنین اگر فقط یکی از والدین همراه فرزند باشد، باید رضایت نامه والد دیگر را داشته باشد.

 

مدارک موردنیاز برای ویزای توریستی:

 • اصل پاسپورت های جدید و قدیمی “صفحه اول و صفحاتی که مهر ورود و خروج یا ویزا دارند، حتما باید اسکن شوند”
 • ترجمه شناسنامه هر یک از متقاضیان
 • ترجمه سند ازدواج (اگر زن و شوهر با هم اقدام می کنند)
 • یک قطعه عکس 5 در 4.5 رنگی زمینه سفید
 • ترجمه سند ملکی (در صورت وجود)
 • ترجمه مدارک شغلی (برای صاحبان مشاغل دارای جواز کسب، روزنامه رسمی و آخرین آگهی تغییرات و تصمیمات، پروانه طبابت، پروانه نظام مهندسی و یا پروانه بهره وری لازم است. کارمندان باید نامه اشتغال به کار، سه فیش حقوقی آخر و حکم کارگزینی یا حکم بازنشستگی خود را ارائه دهند).
 • گردش حساب سه ماهه آخر که نشان دهنده مبلغ درآمد ماهیانه باشد و نامه تمکن (Bank Statement) به زبان انگلیسی ممهور به مهر امور بین الملل بانک

 

هزینه:

Biometric

Super Visa

Multiple

Single

$85

$100

$100

$100

 

لطفاً جهت ارزیابی رایگان شرایط شما توسط وکلای داتیک، نسبت تکمیل فرم ارزیابی اقدام فرمایید.