• datik.law@gmail.com

  • تماس با ما:697 44 860 021 - 20 92 52 88 021

  • زمان : شنبه - چهارشنبه 16:30 - 09:30

برنامه کار آفرینی نیوبرانزویک کانادا New Brunswick

برنامه کار آفرینی نیوبرانزویک کانادا New Brunswick

برنامه کار آفرینی استان های کانادا با هدف جذب افراد با سابقه در زمينۀ تجارت و بیزینس به منظور ایجاد شغل و فرصت های شغلی در کانادا و توسعه اقتصاد این کشور می باشد. در نتیجه اگر فردی هستید که سابقه مدیریت و یا راه اندازی یک بیزینس را در ایران دارید و همچنین سرمایه مناسب برای ایجاد یک کسب و کار را در کانادا دارا هستید، این روش مهاجرتی بسیار مناسب شما خواهد بود چرا که از این طریق، با راه اندازی یک کسب و کار جدید در کانادا و یا سرمایه گذاری در یک کسب و کار مناسب در کانادا، می توانید اقامت دائم کانادا را دریافت نمایید.

نیوبرانزویک در شرق کانادا و در نزدیکی استان های پرینس ادوارد، نواسکاچیا قرار دارد و استانی دو زبانه (انگلیسی و فرانسه) است. مرکز نیوبرانزویک Fredericton  و مهمترین شهر آن Saint John می باشد. حدود جمعیت آن 751171 نفر (طبق آمار 2011)  که بیشتر انگلیسی صحبت می کنند. استان نیوبرانزویک که یکی از استانهای شرقی کانادا است که به دلیل شرایط و موقعیت های مطلوب سرمایه گذاری طرفداران بسیاری دارد. دلیل دیگر پرطرفدار بودن این برنامه کارآفرینی در کانادا، پایین بودن سرمایه مورد نیاز و در نتیجه کسب امتیاز راحت تر آن نسبت به سایر استان ها است.

 

شرایط لازم جهت اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه کار آفرینی نیوبرانزویک

دارا بودن شرایط لازم جهت اقدام در این روش برای متقاضی الزامی است و شامل:

  • سابقه خوداشتغالی

متقاضی باید در ۵ سال گذشته ۳ سال کار و کسب و بیزینس خود را دارا بوده و از طریق آن درآمد کافی داشته باشد و یا ۵ سال مدیریت سطح بالای یک شرکت را در پرونده کاری خود ثبت کرده باشد‌.

ضمناً این سوابق کاری دارای امتیاز و این مقدار کمترین سابقه مورد نیاز است و مواردی مانند سابقه بیمه و مفاصا حساب مالیاتی به اثبات خود اشتغالی و شفاف بودن سرمایه متقاضی کمک می کند.

  • اثبات دارایی

متقاضی باید سرمایه ای به ارزش ۶۰۰ هزار دلار کانادا دارا باشد و نقد بودن حداقل نیمی از این مبلغ الزامی است.

نکته بسیار مهم این است که فقط و فقط این قسمت با دلار دولتی حساب شده و سایر هزینه ها تماماً دلار آزاد است. همچنین لازم نیست تمام این مقدار سرمایه، پول نقد باشد بلکه هر سند مالکیتی (مانند سند مغازه، منزل مسکونی، زمین و ...) که به نام متقاضی و یا همسر وی باشد، قابل قبول است.

منظور از سند ملکی، سند شش دانگ است و قولنامه ها و وکالت ها مورد قبول نیست. این اسناد صرفاً جهت اثبات مقدار سرمایه و‌ دارایی متقاضی ارائه می شود نه برای ودیعه یا رهن قرار دادن.

  • شرط سرمایه گذاری

دادن ودیعه به دولت به میزان ۱۰۰ هزار دلار کانادا. این مقدار که پس از قبولی پرونده شما در مرحله استانی و به عنوان ودیعه از شما دریافت می شود، تحت شرایطی قابل برگشت به خودتان است.

اگر شما در استان نیوبرانزویک تصمیم به ماندن و سرمایه گذاری به ارزش ۲۵۰ هزار دلار کانادا را داشته باشید، پس از سرمایه گذاری و پس از حدود یک سال دولت پول شما را برمی گرداند.

این سرمایه گذاری باید برای ایجاد و یا خرید یک شغل در این استان باشد. در این حالت و پس از گذشت مدتی (حدوداً ۱ سال) و پس از پرداخت مالیات به دولت، مبلغ ودیعه به شما برگردانده می شود.

  • شرط زبان

در این برنامه داشتن حداقل آیلتس ۵ در هر چهار مهارت (نوشتاری، نوشتاری، شنیداری و مکالمه) اجباری است.

  • شرط امتیاز

کسب حداقل ۶۵ امتیاز الزامی است. البته این امتیاز متغیر بوده و ممکن است با توجه به شرایط زمانی اقدام مقداری تغییر کند. کسب امتیاز برای متقاضیانی که زیر ۵۰ سال سن دارند، دارای مدرک لیسانس هستند، میتوانند آیلتس ۵ بگیرند و سابقه داشتن بیزینس بیش از ۳ سال دارند نسبتاً راحت است.

 

درصورتی که مایل به امتیازبندی برنامه نیروی متخصص ساسکاچوآن هستید، می توانید نسبت به تکمیل فرم ارزیابی رایگان اقدام و از مشاوره رایگان وکلای داتیک استفاده کنید.