• datik.law@gmail.com

 • تماس با ما:697 44 860 021 - 20 92 52 88 021

 • زمان : شنبه - چهارشنبه 16:30 - 09:30

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک یکی از محبوب ترین و مطمئن ترین روشهای اخذ اقامت کانادا می باشد. این برنامه با ظرفیت 1900 پرونده، در May 29, 2017 (خرداد ماه 1396) بازگشایی گردید و متقاضیان تا تاریخ February 23, 2018 (4 اسفند 1396) فرصت دارند در این برنامه شرکت کنند.

درباره کبک

استان كبك با وسعتي تقريباً برابر ايران بزرگ ترين و از نظر جمعيت دومين ايالت كانادا به شمار مي آيد. زبان رسمي كبك، فرانسه و بزرگ ترين شهر آن مونترال است. مونترال اگر چه تعداد بسيار زيادي جمعيت انگليسي زبان نيز دارد ولی بزرگ ترين شهر فرانسه زبان جهان پس از پاريس مي باشد. كبك پس از اُنتاريو مهم ترين قطب صنعتي كانادا به شمار مي رود و بسياري از صنايع و معادن كانادا در اين ايالت قرار دارند. شهر كبك پايتخت ايالت كبك از جمله قديمي ترين شهرهاي كانادا و تنها شهر آمريكاي شمالي است كه با توجه به معماري استثنايي و جاذبه هاي طبيعي آن در سال 1985 از سوي يونسكو به عنوان ميراث فرهنگي بشري انتخاب گرديده. كبك آب و هوايي چهار فصل و زمستان هايي سرد و برفي دارد. با توجه به شرايط گذشته كانادا، كبك تنها ايالتي است كه به صورت مستقل داراي بخش مهاجرت بوده و براي افرادي كه آشنايي كافي با زبان فرانسه دارند مقصد مناسبي جهت اقامت در كانادا به شمار مي آيد. شرايط مهاجرت به اين ايالت متغير بوده و نسبت به شرايط تحصيلي و شغلي متقاضيان سنجيده مي شود.

 

 

مزایای برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک

این روش به دلیل مزایایی که دارد همواره مورد توجه متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا قرار گرفته است.

 • اخذ اقامت کانادا بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه
 • زندگی در کانادا به عنوان شهروند دائم
 • اقامت متقاضی، همسر و تمام فرزندان تا 22سال
 • عدم الزام اقامت در استان کبک
 • سرمایه گذاری پس از دریافت نامه قبولی
 • عدم نیاز به تحصیلات دانشگاهی برای متقاضی
 • عدم محدودیت سنی برای اقدام
 • مصاحبه به زبان فارسی و عدم نیاز به ایجاد بیزنس
 • استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی کانادا به صورت کاملا رایگان

 

 

شرایط لازم جهت شرکت برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک

 • دارایی

حداقل دارایی باید 1,600,000 دلار کانادا و قانوناً کسب شده باشد. این دارایی می تواند شامل ملک، سپرده بانکی مربوط به خود یا همسر باشد.

 • سابقه مدیریت

مالکیت یا مدیریت ارشد یک شغل یا شرکت در 5 سال اخیر ملاک است و سرمایه گذار باید به مدت دوسال تجربۀ مدیریت و مسئولیت کاری خود را درامور اجرایی، برنامه ریزی، کنترل منابع مالی و نیروی انسانی در یک فعالیت قانونی را نشان دهد. مثلاً کسبه دارای پروانه کسب معبر یا پزشکان دارای مطب یا مدیر و سهامدار بیمارستان و ...

 • سرمایه گذاری

سرمایه گذار باید به مدت 5 سال (بدون سود ولی با تضمین دولتی) مبلغ 800,000 دلار را در کانادا سرمایه گذاری کند یا با پرداخت 220 هزار دلار (بدون بازگشت) موفق به اخذ اقامت کانادا شود.

جهت پرداخت مبلغ فوق، می تواند به دو صورت اقدام نماید:

 1. سرمایه گذاری کامل از طریق پرداخت کل مبلغ سرمایه گذاری

بدین صورت که سرمایه گذار برای مدت 5 سال مبلغ 800 هزار دلار کانادا واریز نموده و پایان مدت ۵ ساله ، این مبلغ به طور کامل، بدون هیچگونه سودی به سرمایه گذار باز گردانده می شود. در ضمن این سرمایه گذاری به طور کامل توسط دولت کبک تضمین و گارانتی است.

 1. تأمین مالی سرمایه گذاری از طریق گرفتن وامی ازطرف مؤسسات مالی کانادا

این روش سرمایه گذاری، برای متقاضیانی که مایل به حفظ دارایی های خود و رشد آن در فعالیّت های تجاری هستند، مناسب می باشد. بدین صورت که سرمایه گذار از طریق پیش پرداخت میتواند مبادرت اخذ یک وام از پیش تأیید شده، جهت تأمین مبلغ سرمایه گذاری نماید ولی از آنجا که مبلغ پیش پرداخت هزینۀ این وام بانکی ۵ ساله است، در پایان دورۀ ۵ ساله به سرمایه گذار باز نمی گردد.

زمان انجام مراحل برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک حدود ۲۴ ماه زمان می برد.  پرونده مهاجرتی سرمایه گذاری کبک در مرحله اول توسط اداره مهاجرت استان کبک بررسی می گردد و پس از قبولی در استان، برای صدور ویزای نهایی به اداره مهاجرت فدرال ارجاع می شود. بر اساس تجربیات سال های گذشته، اداره مهاجرت استان کبک در بازه زمانی ۸ تا ۱۲ ماه تصمیم نهایی خود در ارتباط با پرونده متقاضی را اعلام می کند و در صورت قبولی، مبادرت به صورت نامه قبولی کبک یا اصطلاحاً CSQ می نماید و درنهایت پرونده برای صدور ویزای نهایی به اداره مهاجرت فدرال کانادا ارسال می شود. دولت فدرال در بازه زمانی ۱۲ تا ۱۸ ماه پس از انجام اقداماتی چون بررسی سوء بیشینه و نیز سلامت متقاضی اصلی و تمام همراهان وی، نتیجه نهایی را اعلام خواهد کرد.

 

اداره مهاجرت کبک طبق سهمیه قرارداده شده برای بانک ها و موسسات مالی و وکلای مورد قبول شان، تعداد 1900 پرونده را در زیر مجموعه برنامه سرمایه گذاری کبک 2017 پذیرش خواهد نمود، که حداکثر 1330 پرونده از چین، هنگ کنگ و ماکائو است. طبق آمار و تجربیات سال های گذشته، در همان روزهای ابتدایی آغاز پذیرش تعداد ۱۳۳۰ از ظرفیت پذیرش توسط متقاضیان چین، هنگ کنگ و ماکائویی تکمیل شده و در نتیجه تنها ظرفیت پذیرش برای متقاضیان از بقیه دنیا از جمله ایران  فقط ۵۷۰ پرونده می باشد.

بنابراین در صورتی که تمایل به شرکت در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک دارید، لازم است هر چه زودتر نسبت به تشکیل پرونده و اقدام برای پذیرش در سال 2017 اقدام نمایید.

 

 

درصورتی که مایل به شرکت برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک هستید، می توانید نسبت به تکمیل فرم ارزیابی رایگان اقدام و از مشاوره رایگان وکلای داتیک استفاده کنید.