• datik.law@gmail.com

 • تماس با ما:697 44 860 021 - 20 92 52 88 021

 • زمان : شنبه - چهارشنبه 16:30 - 09:30

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی Self-employment

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی Self-employment

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی از جمله روش های اخذ اقامت دائم کانادا است. روش خوداشتغالی در کانادا مخصوص کسانی است که ثابت کنند (در زمینه های هنری، ورزشی یا کشاورزی) خوداشتغال بوده اند و همچنین بعد از ورود به کانادا می خواهند و می توانند (از نظر اقتصادی، سطح زبان انگلیسی و تجربه کاری) در فعالیت های خوداشتغالی شرکت کنند و به پیشرفت هنر، ورزش یا کشاورزی دولت کانادا کمک کنند. همچنین متقاضی باید نشان دهد که می تواند از طریق تخصص خود، درآمد کافی کسب کرده و در نتیجه هزینه زندگی خود و وابستگانش را تأمین کند.

 

گروه های مجاز جهت شرکت در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

افرادی که سابقه کار در مشاغلی مانند کشاورزی، دامداری، ورزش حرفه ای، مربیگری در رشته ورزشی، طراحی، نویسندگی، مترجمی، عکاسی و … دارند، می توانند متقاضی این روش جهت مهاجرت به کانادا باشند. به طور کلی سه گروه از مهاجران می توانند از طریق برنامه خوداشتغالی در سطح فدرال اقدام کنند:

 برای مشاهده جدول امتیازات و محاسبه امتیاز خود می توانید گروه شغلی خود را انتخاب کنید یا با ما تماس بگیرید.

 

شرایط کلی متقاضیان برنامه خود اشتغالی

 • حداقل دارای دو سال سابقه فعالیت به صورت خود اشتغال باشد. به عبارت دیگر از این طریق کسب درآمد کرده باشد. (گروه هنرمندان و ورزشکاران)
 • حداقل دارای دو سال سابقه هنری، فرهنگی یا ورزشی در سطح حرفه ای و بین المللی باشد. (گروه هنرمندان و ورزشکاران)
 • حداقل دارای یک سال سابقه فعالیت به صورت خود اشتغال (کسب درآمد) و یک سال هم سابقه هنری، فرهنگی یا ورزشی در سطح حرفه ای و بین المللی باشد. (گروه هنرمندان و ورزشکاران)
 • حداقل دو سال سابقه در مدیریت یک مزرعه داشته باشد. (گروه کشاورزان)

 

 

مزایای برنامه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

 • اخذ اقامت دائم کانادا به همراه همسر و فرزندان
 • عدم نیاز به سپرده یا سرمایه گذاری اولیه
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان
 • کوتاه بودن پروسه

 

 

مراحل بررسی پرونده خود اشتغالی در کانادا

روند بررسی پرونده های خود اشتغالی در کانادا بدین صورت است که ابتدا پرونده جهت یررسی به اداره مهاجرت در کانادا ارسال می گردد. پس از بررسی و تأیید اولیه، شماره فایل (Profile Number) صادر شده و متعاقب آن، پرونده به دفتر ویزای مربوطه ارجاع می شود. در این مرحله پرونده به روز رسانی شده و چنانچه برای تصمیم گیری، نیاز به مصاحبه باشد، متقاضی به مصاحبه دعوت خواهد گردید. در بسیاری موارد نتیجه گیری روی پرونده بدون مصاحبه هم گرفته می شود و نهایتاً پس از بررسی های امنیتی و انجام آزمایشات پزشکی ویزا صادر می شود. به طور کلی با توجه نوع و شرایط یک پرونده مهاجرتی، مجموع کل زمان بررسی یک پرونده از ابتدا تا زمان تصمیم گیری نهایی می تواند متفاوت باشد ولی به طور میانگین زمان بررسی پرونده های خود اشتغالی بین یک الی دو سال است.

 

سیستم امتیاز بندی برای برنامه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

معمولاً افراد در این روش برای کسب امتیاز لازم مشکلی ندارند چرا که حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده در برنامه خود اشتغالی در کانادا، 100 امتیاز است و متقاضی فقط به کسب 35 امتیاز برای قبولی نیاز دارد در نتیجه کسب امتیاز جهت شرکت در این برنامه آسان است. همچنین می توان گفت که اگر مجموع امتیازات متقاضی به 35 برسد، می تواند بدون نیاز به مدرک زبان در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی شرکت کند.

برای مشاهده جدول امتیازات و محاسبه امتیاز خود می توانید گروه شغلی خود را انتخاب کنید یا با ما تماس بگیرید.

 

نتیجه گیری

 • متقاضی باید در 5 سال از قبل از اقدام برای مهاجرت از سریق خود اشتغالی تا زمانی که افسر مربوطه درباره پرونده وی تصمیم گیری مکند، حداقل دارای دو سال هنری، فرهنگی یا ورزشی در سطح حرفه ای و بین المللی باشد.
 • درآمد متقاضی از محل خوداشتغالی باید به گونه ای باشد هزینه زندگی خود و خانواده اش را تأمین کند. (حتی اگر همسر وی درآمد داشته باشد)
 • متقاضی نشان دهد که می خواهد و می تواند بعد از ورود به کانادا فعالیت خوداشتغالی خود را ادامه دهد و این امر موجب پیشرفت کانادا در عرصه هنری، فرهنگی یا ورزشی می شود. (گرچه عملاً بعد از ورود تعهدی به این کار ندارد)

بنابراین روش خوداشتغالی مخصوص کسانی است که ثابت کنند خوداشتغال بوده اند (در زمینه های هنری، ورزشی یا کشاورزی) و همچنین بعد از ورود به کانادا می خواهند و می توانند (از نظر اقتصادی، سطح زبان انگلیسی و تجربه کاری) در فعالیت های خوداشتغالی شرکت کنند و به پیشرفت هنر، ورزش یا کشاورزی کانادا کمک کنند. این روش برای دور زدن نظام مهاجرتی نیست و نه تنها پرونده افرادی که سعی بر مدرک سازی کنند یا شرایط لازم را نداشته باشند رد می شود، بلکه ممکن است به مدت 5 سال به کانادا ممنوع الورود شوند.

 

درصورتی که مایل به امتیازبندی و شرکت در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی هستید، می توانید نسبت به تکمیل فرم ارزیابی رایگان اقدام و از مشاوره رایگان وکلای داتیک بهره مند شوید.