• datik.law@gmail.com

  • تماس با ما:697 44 860 021 - 20 92 52 88 021

  • زمان : شنبه - چهارشنبه 16:30 - 09:30

نیروی متخصص کبک

نیروی متخصص کبک Quebec Skilled Worker (QSW) Program 

دولت کبک سالانه پذیرای تعداد زیادی از مهاجرین با مدرک تحصیلی و دانش زبان فرانسه یا انگلیسی است و جهت گزینش نیروی متخصص، لیستی از مشاغل را اعلام نموده که افراد واجد شرایط از این لیست، بدون نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی و تنها  با کسب امتیاز لازم موفق به کسب اقامت دایم کانادا خواهند شد. از ابتدای سال 2016 برنامه نیروی متخصص کبک به صورت آنلاین و از طریق سیستم Mon Project Quebec انجام می شود. این برنامه در هر دوره تعداد 5000 نفر پرونده می پذیرد.

این برنامه برای افرادی که آشنایی با زبان فرانسه دارند گزینه مناسبی می باشد. هرچند که برنامه ویژه استان کبک می باشد اما افرادی که از این طریق اقامت دائم کسب می کنند می توانند در هرکجای کانادا ساکن شده و کار و زندگی کنند.

به درخواست کنندگانی که تحت سیستم انتخاب مهاجرت کبک انتخاب می‌شوند گواهینامه انتخاب کبک (CSQ) اعطا می‌شود. برای احراز شرایط دریافت گواهی گزینش کبک، درخواست کننده متخصص بایستی امتیاز کافی را بر اساس سیستم امتیازی زیر بدست بیاورد. یک متقاضی مجرد باید حداقل 50 امتیاز و متأهل حداقل 59 امتیاز اخذ کند.

پس از پذیرش و دریافت گواهینامه انتخاب کبک، متقاضی باید به مراحل بررسی های امنیتی و آزمایش های پزشکی که توسط دولت فدرال کانادا به منظور صدور ویزای اقامت دائمی کانادا انجام می شود، را طی نماید.

 

سیستم امتیازبندی نیروی متخصص کبک

تحصیلات

حداکثر 26 امتیاز

سن

حداکثر 16 امتیاز

رشته تحصیلی

حداکثر 12 امتیاز

دانش زبان

حداکثر 22 امتیاز

سابقه کار

حداکثر 8 امتیاز

بستگان در کبک

حداکثر 8 امتیاز

امتیاز همسر

حداکثر 17 امتیاز

فرزندان

حداکثر 8 امتیاز

تمکن مالی

حداکثر 1 امتیاز

پیشنهاد شغلی

حداکثر 10 امتیاز

 

برای مشاهده امتیاز رشته های تحصیلی اینجا را کلیک کنید.

درصورتی که مایل به امتیازبندی برنامه نیروی متخصص کبک هستید، می توانید نسبت به تکمیل فرم ارزیابی رایگان اقدام و از مشاوره رایگان وکلای داتیک استفاده کنید.