• datik.law@gmail.com

  • تماس با ما:697 44 860 021 - 20 92 52 88 021

  • زمان : شنبه - چهارشنبه 16:30 - 09:30

اکسپرس اینتری

برنامه اکسپرس اینتری یا ورود سریع Express Entry یکی از روش های درخواست ویزا و مهاجرت به کانادا است. Express Entry (که به اختصار EE هم گفته می‌شود)،‌ از سال ۲۰۱۵ برای بررسی پرونده‌های علاقمندان مهاجرت به کانادا در چهار دسته نیروی متخصص فدرال، تجربه فدرال، تجربه کانادایی و بخشی از برنامه‌های پذیرش استانی ایجاد شده است.

با توجه به اینکه تمام مراحل برنامه اکسپرس اینتری به صورت کاملاً نوین الکترونیکی انجام می شود، در مدت زمان ۶ ماه یا کمتر از آن، تمام پروسه مهاجرت به کانادا، از ارائه درخواست تا گرفتن ویزای کانادا، پایان می یابد. قبل از ایجاد این برنامه، مدت‌زمان بررسی پرونده‌ها طولانی‌تر بوده و حتی در مواردی که امتیاز فرد متقاضی کم بود، این مدت زمان از ماه‌ها به سال‌ها می‌رسید.

مراحل درخواست از طریق برنامه اکسپرس اینتری Express Entry

برنامه اکسپرس اینتری کانادا یک روش امتیازدهی است و اگر شما بتواند ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز این روش امتیازدهی را کسب کنید، می‌توانید وارد مراحل بعدی شوید. بنابراین قبل از هر چیز باید بدانید آیا شما دارای شرایط لازم برای ثبت درخواست ویزای اکسپرس اینتری کانادا هستید یا خیر. برای اطلاع از این موضوع، شما میتوانید نسبت به تکمیل فرم ارزیابی رایگان اقدام فرمایید تا وکلای داتیک در اسرع وقت شرایط شما را بررسی نمایند.

مرحله اول: ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری (Expression of Interest)

اولین مرحله برای ارائه درخواست از طریق اکسپرس اینتری، ایجاد پروفایل به صورت آنلاین و رایگان در وب‌سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا است. به این مرحله Expression of Interest می‌گویند. رزومه‌ها یا همان پروفایل‌‌های متقاضیان مهاجرت اقتصادی که با روش اکسپرس اینتری درخواست خود را ارائه می‌کنند، در بانک اطلاعات متقاضیان که استخر متقاضیان (EOI Pool) نام دارد ذخیره می‌شود. درج اطلاعات فردی مانند مهارت ها، تجربه کاری، زبان انگلیسی/فرانسه، تحصیلات، اطلاعات شخصی و ... ضروری است.

نکته مهم این است که تمام اطلاعات وارد شده در پروفایل متقاضی صحیح باشد و در صورتی که اطلاعات غلط، به عمد یا غیر عمد، در این سیستم ثبت شود، تا ۵ سال اجازه درخواست هر نوع ویزا از شخص گرفته می‌شود. همچنین تکمیل ناقص یا متناقض با مدارک خواسته شده توسط اداره مهاجرت، باعث ریجکت شدن پرونده متقاضی خواهد شد.

 در برنامه اکسپرس اینتری افراد براساس سیستم امتیاز بندی از 1 تا 1200 امتیاز کسب می کنند که در حال حاضر قبولی برابر 450 امتیاز می باشد.

مرحله دوم: دعوت از متقاضی برای اقدام اخذ اقامت دائم کانادا

پس از اینکه پروفایل متقاضی در استخر متقاضیان EOI Pool ثبت شد، کارفرماهای کانادایی، دولت فدرال و دولت استان‌ها به جز کبک، می‌توانند از بین افراد واجد شرایط برای افرادی دعوت‌نامه یا ITA ارسال کنند. بسته به رشته تحصیلی متقاضی و امتیاز او، شانس ارسال دعوت‌نامه بیشتر می‌شود و به محض دریافت دعوت‌نامه، ۶۰۰ امتیاز به امتیازهای قبلی متقاضی اضافه‌ می‌شود. حداکثر زمانی که یک پروفایل می‌تواند در استخر بماند و شانس خود را برای دریافت دعوت‌نامه امتحان کند، ۱۲ ماه است. پس از گذشت این ‌مدت زمان، مجدداً باید در این سیستم ثبت‌نام کند.

پس از دریافت دعوت‌نامه، متقاضی ۹۰ روز فرصت دارد که تقاضای خود را به‌صورت آنلاین ثبت کند. در غیر این‌صورت دعوت‌نامه او لغو می‌شود و مجددا باید در Pool منتظر دعوت‌نامه دیگری باشد. به همین خاطر بهتر است که پس از ایجاد پروفایل برای جمع‌آوری مدارک مورد نیاز خود اقدام نمائید.

 

بانک کار کانادا یا Job Bank

بانک کار کانادا یا Job Bank سیستمی برای ثبت‌نام و نگهداری پروفایل افرادی است که از کارفرمای کانادایی یا برنامه استانی دعوت‌نامه ندارند. این افراد با ثبت رایگان رزومه خود در این سیستم، فرصت پیشنهاد کاری از کارفرماهای کانادایی را پیدا می‌‌کنند. با تغییرات جدید، ثبت درخواست کار در بانک کار کانادا اختیاری شده است.

 

لطفاً جهت ارزیابی رایگان شرایط شما توسط وکلای داتیک، نسبت تکمیل فرم ارزیابی اقدام فرمایید.